• Strona główna
  • Historia
  • Paragrafy
  • Napisz do nas

Jastrzębska Rowerowa Gra Miejska

12 września 2017r.
Jastrzębska Rowerowa Gra Miejska

PTTK Oddział Jastrzębie-Zdrój i Urząd Miasta zapraszają na:

Jastrzębską Rowerową Grę Miejską

Regulamin „Jastrzębskiej Rowerowej Gry Miejskiej”

1         Dnia 30.09.2017r. odbędzie się impreza rowerowa, na którą zapraszamy mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój. Zawody odbędą się w kategorii indywidualnej oraz rodzinnej (opiekunowie + dzieci).

2         „Jastrzębska Gra Miejska” ma na celu  propagowanie aktywnego wypoczynku oraz poznawania historii i zabytków miasta.

3         W rajdzie mogą brać udział dzieci do lat 16-u pod opieką osób dorosłych.

4         Start i meta – Park Zdrojowy przy ul. Witczaka.

5         Zbiórka o godz. 900 . Start pierwszej drużyny (zawodnika) godz.930 . Kolejne drużyny (zawodnicy) starują w odstępach czasowych. Limit czasowy na wykonanie zadań 3 godziny, zakończenie oraz rozdanie nagród godz. 1400.

6         Przewidziane nagrody dla trzech pierwszych drużyn (zawodników) oraz nagrody dodatkowe.

7         Celem „Jastrzębskiej Gry Miejskiej” jest odnalezienie 7-u punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie oraz wykonanie zadania i potwierdzenie pobytu zdjęciem w odnalezionym punkcie. Za odnaleziony punkt kontrolny – 5 pkt., a za każdą poprawną odpowiedź 2 pkt. Aby zostać sklasyfikowanym należy zaliczyć minimum 5 pkt. kontrolnych. Uczestnicy startują w odstępach 3 minutowych. Zwycięzcą zostaje ten, który zdobędzie największą ilość punktów. Na pytania odpowiadamy pisemnie na załączonych kartach konkursowych. Na mecie uczestnicy zdają koperty komisji sędziowskiej. W przypadku równej ilości punktów decyduje czas wykonania zadań.

8         Termin zgłoszenia do dnia 21.09.2017r.

9         Zapisy w Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, ul. Harcerska 14B (obok Stadionu Miejskiego) we wtorki i czwartki w godz. 1500 do 1700.

10     Wpisowe: osoby dorosłe 10zł., a dzieci do lat szesnastu - 8 zł. Po terminie 15zł.

11     W ramach wpisowego uczestnicy otrzymają materiały  dotyczące gry, znaczek turystyczny, a na mecie poczęstunek i gadżety.

12     Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego zachowania podczas rajdu.

13     Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji regulaminu podczas trwania  rajdu. Nie odpowiada za szkody wyrządzone przez uczestników.

14     Uczestnicy biorą udział w „Jastrzębskiej Grze Miejskiej” na własną odpowiedzialność.

15     Zapraszamy do udziału w rajdzie także osoby na wypożyczonych rowerach miejskich.

ORGANIZATORZY

autor: Eqtyla


Zdjęcia